Maraş Son Haber Gazetesi

Golcu  ile   Vali

Golcu  ile   Vali
BEKİR DOĞAN
BEKİR DOĞAN( bekirdogan@marassonhaber.com )
7 views
04 Aralık 2018 - 10:32

Golcu  ile   Vali !

Büyüklerimiz yıllar önce bir olayı anlatırlardı..

Kahramanmaraş’ın orman köyünde oturan Ökkeş emminin torunu, ilk okulu köyünde, orta okulu kazada, liseyi Kahramanmaraş merkezde , Siyasal Bilgileri Ankara da okuyarak , önce mahiyet memuru sonra kaymakam olur..

Evlenir, çocukları olur ve vali olunca köyüme bir gideyim de dedemle helalleşeyim diyerek Vali bey köyüne gelir..

Dede Ökkeş emmi yıllar sonra gördüğü  torununa , gel bakalım evlat der !.. köyü unuttuğunu sanmıştım diyerek sitem eder..

Ökkeş emmi : Okul bitti mi ? , diye sorar..

Vali : Evet dede bitti vali oldum ! der..

Dede : Kuzucuğum biraz daha okusan da Orman Golcusu olsan olmuyor muydu..? der..

Hayatı köyde geçen Ökkeş dedemiz için iki büyük insan var: Biri jandarma assubayı, biri ise Orman Golcusu ( Orman Muhafaza memuru ) diğerleri hikaye..

Maraş’ta bu hikayeyi herkes bilir..

Biraz bayat baskı oldu ama , halen anlamayan ve bilmeyenler var.. Orman Golcusu ile Valiyi ayırt edemeyenler var..!

Buradan şuraya gelmek istiyorum..

Mahir Ünal

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, vali oldu ama biz halen diyoruz ki , biraz daha okusa da Orman Golcusu olsaydı ., diyoruz..

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Medya ve Tanıtım Başkanı Mahir Ünal, Kahramanmaraş’ın milletvekili değil, Türkiye’nin 81 ilin, ilçelerin vekili, Türkiye’nin vekili o bizim gururumuz.. Maraşlının gururu..!

Orman golcusu olamadı ama : Ak Parti genel başkan yardımcısı oldu..

Sevgili okuyucularım: Mahir Ünal bu şehrimizin bir değeri !.. kıymetini bilmemiz gerek..

Veysi Kaynak başbakan yardımcısı olarak bir dönem hizmet verdi bu şehrimizin bir değeri , bu değerlerin kıymetini bilmemiz gerekir..

Şehrimize taş üstüne taş koyanın kıymetini bilmemiz gerekli..

Ben şuna inanıyorum ki : Mahir Ünal, şöyle telefonunu kapatarak, Ekinözü Türkmenler köyüne gelip, Kamalak ağaçlarının arasından göbelek (Mantar) toplayarak ardıç  ağacı közü üstünde pişirerek yemek kafasını dinlemek en büyük arzusudur ama zaman yok..

Mahir Ünal , ayağına helikleri giyerek kar tepelemeyi , tavşan avuna çıkmayı çok arzu eder ama buna imkan ve zaman yok.. çünkü o orman golcusu olmadı , Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı oldu.. 81 il ve ilçelerinde partisinin seçim stratejinin yürütmek zorunda..

Televizyon kanallarında canlı yayında: Medya ve tanıtımı yapmak zorunda..

Mahir Ünal da ister: hafta sonları Kahramanmaraş’a gelsin 3 gün boyunca,  düğün , cenaze, taziye ziyaretlerinde bulunsun..

Mahir Ünal da ister: hafta sonu köyünde, hısım akrabasının yanında bulunmayı ama bu olmaz olamaz, çünkü TBMM de Kahramanmaraş Milletvekili olarak kayıtlı olsa da o Türkiye’nin vekili.. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı..

Mahir Ünal: Değerlerimizi sayarak : Biz hep beraber Maraş’ız diyen Mahir Ünal , şöyle hafta sonu, içmede, Ilıca da gönlünce gezmek yatmak ister ama , vatan ondan hizmet bekliyor.. Ufuk Vizyonlu Belediye Başkan adaylarını seçmek gibi bir görevi var..

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sırtı sıcak yatak görmediği gibi , Sayın Mahir Ünal’ın da sırtı sıcak yatak görmeyerek Türkiye gezmeye devam ediyor..

Mahir Ünal’ı ne kadar anladık derseniz ? , Vali ile Orman Golcusu kadar anladık anlayamadık..! bugünden sonra anlar mıyız ? onu da zaman gösterecek..!

Bu sözüm çirkin kampanya yapanlara : Türkiye de Siyasette yön veren, Durmak Yok Yola devam diyen, Marka Şehirler diyen Ak Partinin seçim sloganlarını hazırlayan Mahir Ünal ve Ekibi Türkiye yön verdiği gibi.. şunu unutmayın ki , Kahramanmaraş Siyaseti Mahir Ünal’dan sorulur..! Maraş siyaseti Mahir Ünal ile şekillenir..

Mahir Ünal’a rağmen, ilimizde siyaset olmaz, Mahir Ünal’a rağmen ilimizde belediye başkan adayları belirlenemez..!

Mahir Ünal ve ekibine şöyle böyle diyenler, siyaset sahnesinden silinerek gitmeye mahkumdur.. Aklı olan önce Mahir Ünal tanır..

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, artık ilimizde ikicilik, fitne ve fesat istemiyor.. tek ses tek yürek istiyor..

Hep birlikte Kahramanmaraş’ız diyor..

Mahir Ünal, rağmen siyaset olmayacağını, birilerinin anlaması gerekiyor..

Bilmem anlata bildim mi ?

İyi günler..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

www.marassonhaber.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı MARASSONHABER'e aittir. 2018. Tüm Hakları Saklıdır.