Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024’te gruptan nasıl çıkar

EURO 2024 F Grubu’nun 2’nci maçında Türkiye ile Portekiz karşı karşıya geldi. Vincenzo Montella’nın öğrencileri, Portekiz karşısında sahadan 3-0 mağlup ayrıldı. A Milli Futbol Takımı bu mağlubiyetin ardından grupta 3 puanda kaldı. Bizim Çocuklar’ın Çekya ile oynayacağı müsabaka öncesi gruptan nasıl çıkacağımız konusunda araştırmalar başladı.

EURO 2024 F Grubu'nun

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024’te gruptan nasıl çıkar
A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 F Grubu’nun 2’nci maçında Portekiz’e 3-0 mağlup oldu. Gruptan nasıl çıkar sorusu da gündem oldu. Son maçında Çekya ile oynayacak Türkiye gruptan çıkarsa rakibi kim olacak?
Gazetevatan’ın haberine göre A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 F Grubu’nun 2’nci maçında Portekiz’e 3-0 mağlup oldu. Gruptan nasıl çıkar sorusu da gündem oldu. EURO 2024 F Grubu’nun 2’nci maçında Türkiye ile Portekiz karşı karşıya geldi. Vincenzo Montella’nın öğrencileri, Portekiz karşısında sahadan 3-0 mağlup ayrıldı. A Milli Futbol Takımı bu mağlubiyetin ardından grupta 3 puanda kaldı. Bizim Çocuklar’ın Çekya ile oynayacağı müsabaka öncesi gruptan nasıl çıkacağımız konusunda araştırmalar başladı.

A Milli Futbol Takımı’nın oynayacağı Çekya maçı öncesi gruptan nasıl çıkacağına yönelik ihtimalleri sizler için derledik. Öte yandan Türkiye’nin gruptan çıkması sonucu gelecek rakipler de merak konusu oldu.
A Milli Futbol Takımı, Portekiz karşısında aldığı 3-0’lık mağlubiyet sonrası 3 puanda kaldı. Öte yandan grubun diğer maçında Çekya ve Gürcistan puanları paylaştı.
Son maçlar öncesi oluşan puan durumu şu şekilde:

1-) Portekiz: 6 puan / +4 averaj
2-) Türkiye: 3 puan / -1 averaj
3-) Çekya: 1 puan / -1 averaj
4-) Gürcistan: 1 puan / -2 averaj

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 F Grubu’nun son maçında Çekya ile karşı karşıya gelecek. Grubun diğer maçında Portekiz ile Gürcistan kozlarını paylaşacak.
KAZANIRSAK ÇIKIYORUZ
A Milli Futbol Takımı, Çekya karşısında galip gelmesi halinde puanını 6’ya yükseltecek. Öte yandan Portekiz’in Gürcistan’a mağlup olması durumunda eşitlik olacak. Bu sonuçta ikili averajda lider olan Portekiz zirvede yer alacak, A Milli Futbol Takımı ise grup ikincisi olacak.
BERABERLİK YETECEK
A Milli Futbol Takımı, Çekya maçından 1 puanla ayrılması halinde puanını 4’e yükseltecek. Gürcistan’ın Portekiz’i mağlup etmesi durumunda A Milli Futbol Takımı ile Gürcistan eşit puanlarda olacak. Ancak ikili averajda üstün olduğumuz için A Milli Futbol Takımı, gruptan ikinci olarak çıkacak.
KAYBEDERSEK KARIŞACAK
A Milli Futbol Takımı’nın Çekya’ya mağlup olması durumunda dengeler bozulacak. Çekya bu durumda puanını 4’e yükseltecek. Gürcistan’ın da kazanması halinde Gürcistan ile Çekya’nın genel averajlarına bakılacak.
Çekya ve Gürcistan’ın son maçları kazanması durumunda A Milli Futbol Takımı, EURO 2024’te grubunu sonuncu bitirecek ve organizasyona veda edecek.
TÜRKİYE SON 16 RAKİBİ KİMLER OLACAK?
Türkiye gruptan çıkması halinde rakiplerinin Fransa veya İngiltere olması bekleniyor.