Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BABACAN; HEPSİNİ HAK ETTİK VE HEPSİ HELAL

BABACAN; HEPSİNİ HAK ETTİK

BABACAN; HEPSİNİ HAK ETTİK VE HEPSİ HELAL
DEVA Partisi lideri Ali Babacan, 14 Mayıs seçimleriyle ilgili “Bizim adaylarımızın olduğu yerlerin tamamında CHP’nin ciddi oy artışı var. Kesinlikle hepsini hak ettik ve hepsi helal. İçimiz rahat. Biz olmasaydık bu kadar oy alınmazdı” dedi.DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Habertürk kanalında katıldığı canlı yayında Kübra Par ve Fevzi Çakır’ın sorularını yanıtladı.

ORTAK LİSTEDEN GİRMEYİ BİZE CHP TEKLİF ETTİ

14 Mayıs seçimine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Babacan, şunları söyledi:
“Biz kurulduktan sonra DEVA markasını duyurmak için çok büyük çaba içerisinde olduk. 81 ilde ve 766 ilçede teşkilatımız var. Geçen sene Kasım’da büyük reklam kampanyası yaptık. Tam seçimlere giderken Mart ayında ciddi reklam kampanyası yaptık. Devletten 1 kuruş almadan tamamen bağışlarla bunu gerçekleştirdik. Ortak listeden girmek bizim için fedakârlık. Partimizin kurumsal kimliğini 5-6 hafta geri çekiyoruz ve sayın Kılıçdaroğlu’na ‘evet’ diyoruz. Ortak listelerden girme bize CHP’den teklif edildi. Simülasyonlar yapıyoruz, her parti ayrı ayrı girerse milletvekili sayısı daha az çıkıyor dediler. Biz de simülasyon yaptık, dedikleri doğru. Biz burada ortak listeden girerek toplam havuzu büyüttük.

“2018’E GÖRE CHP’NİN OYLARINDA ARTIŞ GÖRÜLÜYORDU”

Simülasyonlar araştırma sonuçlarının üstüne oturtuluyor. Önce elinizde araştırma olması lazım. Sistem öyle çalışıyor. Bizdeki ve CHP’nin araştırmalara baktığınızda sayın Kılıçdaroğlu’nun sayın Erdoğan’a göre bir miktar önde olduğu görülüyordu. CHP’nin oylarında 2018’e göre artış olduğu görülüyordu. CHP’nin bir şekilde oylarında bir miktar artış görülüyordu. Seçim ortamına girdiğinizde işler değişiyor. Örnek TİP, HDP’nin listesinden girmedi. CHP’nin oylarından belki bir miktar TİP’e kayışlar oldu, bilmiyorum.

“HEPSİNİ HAK ETTİK VE HEPSİ HELAL”

81 ile teşkilatı olan 766 ilçede teşkilatı olan ve görülmemiş iktidar hazırlığı yapan partiden bahsediyoruz. İlk defa seçimlere girdik. Meseleye önceden bakış, planlama vardır. Önceden planlama bizim de CHP’nin de bir arada olmamız yönündeydi. Sonuçlara bakalım. DEVA adaylarının olduğu illerde tam + 15 milletvekili oluşmuş. Biz Kahramanmaraş’ta adayımız 2. sıradan seçime girdi. CHP’nin oyu yüzde 6.8 arttı. Gaziantep’te CHP’de yüzde 5 artmış. CHP 3 milletvekili çıkarttı. 3. sıradaki bizim adayımız. Bizim adaylarımızın olduğu yerlerin tamamında CHP’nin ciddi oy artışı var. Kesinlikle hepsini hak ettik ve hepsi helal dedi.