Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EXPO 2023 Kitap Fuarı, kültür söyleşileri ve imza günleriyle devam ediyor

Onikişubat Belediyesi’nin düzenlediği EXPO 2023 Kitap Fuarı’nın 7’nci günü, imza günleri, etkinlikler ve söyleşilerle tamamlandı. İlk olarak Gazze’de yaşanan olaylardan etkilenerek Müslüman olan İngiliz yazar ve aktivist Lauren Booth, ardından geniş bir okuyucu kitlesine sahip olan yazar Dr. Altay Cem Meriç ve son olarak da Kahramanmaraşlı yazar Vehbi Vakkasoğlu okurlarıyla buluştu, kitaplarını imzaladı.

Onikişubat Belediyesi’nin düzenlediği EXPO

EXPO 2023 Kitap Fuarı, kültür söyleşileri ve imza günleriyle devam ediyor

Onikişubat Belediyesi’nin düzenlediği EXPO 2023 Kitap Fuarı’nın 7’nci günü, imza günleri, etkinlikler ve söyleşilerle tamamlandı. İlk olarak Gazze’de yaşanan olaylardan etkilenerek Müslüman olan İngiliz yazar ve aktivist Lauren Booth, ardından geniş bir okuyucu kitlesine sahip olan yazar Dr. Altay Cem Meriç ve son olarak da Kahramanmaraşlı yazar Vehbi Vakkasoğlu okurlarıyla buluştu, kitaplarını imzaladı.

Onikişubat Belediyesi’nin Cumhurbaşkanlığı himayesinde ev sahipliğini yaptığı Uluslararası EXPO 2023 etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kitap Fuarı, imza günleri, etkinlikler ve söyleşilerle dolu dolu geçiyor.
Açıldığı günden bu yana her gün her yaş grubundan binlerce kitapseveri ağırlayan EXPO 2023 Kitap Fuarı, yazar ve yayıncıları kitapseverlerle bir araya getirirken, fuara gelen kitapseverlere sevdikleri yazarları görebilme ve sohbet etme imkanı sunuyor.
Okurlar, gün boyu yayınevi stantlarını gezerek severek okudukları yazarların kitaplarını alırken, çocuklar ve gençler de ağırlıklı olarak okul derslerine yardımcı olacak kaynak ve test kitaplarına ilgi gösteriyor.
Fuar kapsamında düzenlenen söyleşi ve imza günleri de büyük ilgi görüyor. EXPO 2023 Kitap Fuarı’nın 7’nci günü, imza günleri, etkinlikler ve 3 söyleşiyle tamamlandı.

İngiliz yazar ve aktivist Lauren Booth, Filistin’de Müslümanların yaşadığı katliamı anlattı

Günün ilk söyleşisinde sahneye, EXPO 2023 Kitap Fuarı kapsamında kente davet edilen İngiliz yazar ve aktivist Lauren Booth çıktı.
İngiltere eski Başbakanı Tony Blair’in eşinin kardeşi olarak bilenen ve 2010 yılında Gazze’de yaşanan olaylardan etkilenerek Müslüman olan İngiliz yazar ve aktivist Lauren Booth, İsrail katliamına maruz kalan Filistin halkının gördüğü zulmü anlattı.

Booth, konuşmasında şu ifadeleri kullandı, “1997 yılında gazeteciliğe başladım. Önce Eniştemin (İngiltere eski Başbakanı Tony Blair) seçim kampanyasına yardım ettim. Çünkü fakir insanlara yardım etmek için güzel projelerim vardı. Hükümetin desteğiyle bu projeleri daha rahat gerçekleştireceğimi bekliyordum. Fakat iki yıl içinde anladım ki hükümetimizin fakirlere yönelik politikaları, beklentilerimi karşılamıyordu. Gazeteciliğe dönüş yapıp 10 yıl köşe yazarlığı yaptım. Sonra Filistin ile ilgili haberlerin beni tatmin etmediğini bazı gerçeklerin bizden gizlendiğini hissettim.bFilistin ile ilgili haberler de, ‘Filistinliler, şiddeti seven insanlar. Filistinliler, masum insanlara saldırıyorlar’ Ama hiçbir haberde neden Filistinliler böyledirler veya Filistinlileri buna sevk eden nedir? sorusuna cevap göremedim.

Bu soruyla ilgili tek bir şey söylenmiyordu bize. 2005’te Filistin’e Gazze’ye gitmeye karar verdim. Böylece Filistinli aileleri gördüm ama Batılıların anlattığını değil gerçek Filistinlileri gördüm. Çocuklarını kaybetmiş kadınları gördüm. Ailesini kaybetmiş çocukları gördüm. Bu insanların şiddet yanlısı olmadıklarını, kimseyi öldürmek istemediklerini gördüm. Sadece topraklarını korumak istediklerini gördüm. Batı destekli İsrail’in İşgalini ve zulmünü gördüm. Dahası fark ettim ki; yaşadığım dünya da bunların hiçbirini bilmiyordum” dedi.
Booth’un konuşmasının ardından kitapseverleri selamlayan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, söyleşisinden dolayı teşekkürlerini ileterek, hediye takdiminde bulundu.

Genç yazar Altay Cem Meriç de okurlarıyla buluştu

EXPO 2023 Kitap Fuarı’nın bir diğer konuğu ise geniş bir okuyucu kitlesine sahip olan yazar Dr. Altay Cem Meriç oldu. Okurlarıyla söyleşide buluşan Meriç, bilgi dolu muhteşem söyleşisinin ardından kitaplarını imzaladı.
Muhtelif 1: İslam’a Yönelik İtirazlar ve Cevapları ile Peygamberliğin İspatı gibi kitaplarından çıkarımlar yaparak okurlarını bilgi veren Meriç, teknolojinin kullanımına da değindi.
Onikişubat Belediye Hanefi Mahçiçek, söyleşisinin ardından Altay Cem Meriç’e günün anısına EXPO 2023’ün sembol çiçeği Maraş Sünbülü’nü takdim etti.

Günün son söyleşinde kürsü Kahramanmaraşlı şair ve yazar Vehbi Vakkasoğlu’nun oldu

EXPO 2023 Kitap Fuarı’nda günün son söyleşisinde ise Kahramanmaraşlı şair ve yazar Vehbi Vakkasoğlu okurlarıyla buluştu.
Evlilik başta olmak üzere tasavvuf, ahiret inancı, doğru ve samimi amel gibi hayata yön veren kıymetli bilgilerini dinleyicileriyle paylaşan Vehbi Vakkasoğlu, kitaplarını da imzaladı.
Söyleşi sonrası açıklamalarda bulunan Şair ve Yazar Vehbi Vakkasoğlu, EXPO 2023 Kitap Fuarı’nı düzenlediği için Onikişubat Belediyesi’ne ve Başkan Mahçiçek’e teşekkür ett,
Vakkasoğlu, “Kitap fuarları çok hoşuma gider, çok mutlu olurum. Hele ki memleketim Kahramanmaraş’ta olunca bir başka güzzel oluyor. İlk emri ‘Oku’ olan kitabın müminleri her zaman kitaplarla iç içe olmalı. Hemşehrilerimle bu güzel fuarda bir araya gelmek de beni çok mutlu etti. Başta Onikişubat Belediye Başkanımız olmak üzere fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vehbi Vakkasoğlu’nun günün anısına hediyesini Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal takdim etti.
Yoğun ilgi gören Vakkasoğlu, uzun süre kitaplarını imzalayarak, okurlarıyla sohbet etti.