Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fuat Atik “Vefa Ödülü” sahibi oldu


 
 Kahramanmaraş’ta 6

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremler sonrası Hatay’a koordinatör vali olarak atanan ve o dönem kanser tedavisi gören eski Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Uluslararası İyilik Ödülleri”nde “Vefa Ödülü”nün sahibi oldu.

featured


Fuat Atik “Vefa Ödülü” sahibi oldu

Türkiye ve dünya genelindeki iyilik öncülerine ödül takdim etmek üzere Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, ödüller Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi.

23052024110918 75012 17517

Takdim töreninde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da yer aldı. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta yaşanan depremlerde hayatını kaybeden Hatay Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Denizli Valisi olarak görev yaparken Asrın Felaketi’nde Hatay’a koordinatör vali olarak atanan ve o dönemde kanser tedavisi gören Ali Fuat Atik ve TDV’nin yardım kampanyalarında, kurban bağışlarında, ihtiyaç sahiplerinin eksiklerinin tamamlanmasında yer alan sanatçı Murat Kekilli, Yurt içi Vefa Ödülleri’ne layık görüydü.

23052024111156 44114 62278

“Canı pahasına mücadeleye koştu”

Ali Fuat Atik için hazırlanan videoda şu ifadelere yer verildi: “Denizli Valisi olarak görev yaparken asrın felaketi yaşayan ülkemizin, bu yıkımdan en çok etkilenen illerinden Hatay’a koordinatör vali olarak atandı. Onun hikayesi burada gün yüzüne çıktı. Vali Atik’e birkaç ay önce kanser teşhisi konulmuş, o bu durumu yakınlardan gizleyip Hatay’da canı pahasına mücadeleye koşmuştur. Hastalığını hiçe sayıp, hastalığını ihmal etme pahasına Hatay’ı terk etmedi. Çoğu zaman bir konteynerin içinde devam etti tedavisine, sessizce…  Onun doğası gereği sergilediği bu güzellik, iyilik fark edildi. Herkesin göğsünü kabartıp, gözünü yaşarttı.”

23052024111223 48992 58799

“Şükranlarımı arz ediyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödülü alan Ali Fuat Atik, “Türkiye Diyanet Vakfı tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Uluslararası İyilik Ödülleri kapsamında; 6 Şubat’ta meydana gelen asrın felaketinde Hatay’daki çalışmalarımızdan dolayı Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden Vefa Ödülünü alma şerefine nail oldum. Milletin evinde bizi ağırlayan, mazlumların umudu ve Türkiye Yüzyılı’nın mimarı Sayın Cumhurbaşkanımıza şükran ve minnetlerimi arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Fuat Atik “Vefa Ödülü” sahibi oldu