Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÖKSUN BELEDİYESİ EĞİTİM FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

Kültür Merkezimiz içindeki eğitim alanlarının kısa süre içinde hizmete açılacağını belirten Başkan Aydın, şunları kaydetti

Kültür Merkezimiz içindeki eğitim

GÖKSUN BELEDİYESİ EĞİTİM FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

 

Göksun Belediyesi, 2015-2016 eğitim öğretim yılında başlattığı ilkokul birinci sınıfa başlayan öğrencilere temel kırtasiye malzemesi hediye uygulamasına devam ediyor.

 

Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla İstiklal ve Atatürk İlkokullarını ziyaret etti.

 

İlkokula yeni başlayan öğrencilere kırtasiye setleri hediye eden Başkan Aydın, eğitim dostu belediye olarak geçmişte olduğu gibi asrın felaketi olarak yaşanan deprem zamanında da eğitim öğretim faaliyetlerine destek olmaya, tüm eğitimci ve öğrencilerin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Daha sonra Öğretmenler Odasında Okul Müdürleri ve Öğretmenlerle sohbet eden Başkan Aydın, eğitime sağladıkları desteklerin karşılığını öğrencilerin sınavlarda elde ettikleri başarılar ve LGS’de elde edilen il birinciliği olarak aldıklarına dikkat çekti.

 

Kültür Merkezimiz içindeki eğitim alanlarının kısa süre içinde hizmete açılacağını belirten Başkan Aydın, şunları kaydetti:

 

“Eğitim dostu bir belediye olarak 2015 yılından itibaren ilçemizde ilkokul birinci sınıfa başlayan öğrencilere kırtasiye hediye ediyoruz. Maddi olarak çok büyük şeyler değil ama eğitime verdiğimiz desteği hatırlatma ve hatırlanma adına önemli olduğunu düşünüyorum. Her yıl belediye bütçemizden eğitime pay ayırarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi şartlarda yetişip vatanımıza, milletimize faydalı vatandaşlar olmaları için gayret sarf ediyoruz. Geçen yıllarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yapmış olduğumuz kazanım değerlendirme sınavlarına bu eğitim öğretim yılında da devam edeceğiz. Kültür Merkezimiz içindeki kütüphane ve diğer eğitim alanlarını da öğrencilerimizin ve eğitimcilerimizin hizmetine sunmak için çalışmalarımızın sona geldik. İnşallah kısa süre içinde buranın açılışını yapacağız. Yine burada tiyatro, sinema ve konferans etkinlikleri düzenleyerek öğrencilerimizin dolu dolu bir sezon geçirmelerini planlıyoruz. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, eğitimcilerimize de Allah’tan kolaylıklar diliyorum.”