Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MHP Milletvekili Zuhal Karakoç Dora: Yeni Kahramanmaraş, Hepimizin Eseri Olacak

Dora, şehrin yeniden imarında ve inşasında ortak akılla hareket edilmesinin önemine vurgu yaptı.Dora, konuşmalarında sık sık Kahramanmaraş’ın deprem sonrası durumunu ve bölgenin ihtiyaçlarını dile getirdiğini belirtti. “Ne kadar çalışırsak çalışalım, sesimizi duyuramadığımız sürece pek çok iş yok hükmünde kalıyor” diyen Karakoç, basın mensuplarının bu süreçteki özverili çalışmalarının önemine değindi. “Sizler, bizim sesimizin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan en kıymetli aracılarsınız” dedi.

Dora, şehrin yeniden imarında

MHP milletvekili Zuhal Karakoç Dora, Kahramanmaraş’ta yaşanan büyük depremin ardından geçen 15 aylık süreci değerlendirdiği bir toplantıda, gazetecilere ve bölgedeki çalışmalara katkıda bulunan herkese teşekkür etti

Dora, şehrin yeniden imarında ve inşasında ortak akılla hareket edilmesinin önemine vurgu yaptı.

“Sesimizi Duyurmak İçin Sizlere İhtiyacımız Var”

Dora, konuşmalarında sık sık Kahramanmaraş’ın deprem sonrası durumunu ve bölgenin ihtiyaçlarını dile getirdiğini belirtti. “Ne kadar çalışırsak çalışalım, sesimizi duyuramadığımız sürece pek çok iş yok hükmünde kalıyor” diyen Karakoç, basın mensuplarının bu süreçteki özverili çalışmalarının önemine değindi. “Sizler, bizim sesimizin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan en kıymetli aracılarsınız” dedi.

“Kahramanmaraş’ın Ortak Akılla Yönetilmeye İhtiyacı Var”

Toplantıda, şehrin yeniden inşası ve iyileştirilmesi adına atılan adımların önemine dikkat çeken Dora, “Bu şehir hepimizin. Birimizin aklına gelen birinin aklına gelmeyebilir. Dolayısıyla bu şehrin ortak akılla yönetilmeye ihtiyacı var” dedi. Karakoç, ayrıca, gelecekte Kahramanmaraş’ta normal bir hayatın sürdürülmesi için yapılan her çalışmanın önemini vurguladı.

“Yıkıcı Değil, Yapıcı Olmalıyız”

Şehrin sorunlarını dile getirmenin önemine değinen Dora, eleştirel bir dil yerine yapıcı bir yaklaşımın gerekliliğine işaret etti. “Bu süreçte yaralayıcı bir dil kullanmanın ya da sadece eleştirel bakmanın hiç kimseye faydası olmaz. Sürecin büyük bir hassasiyetle yürütülmesi gerekiyor” diye konuştu. Farklı görüşlerin her zaman olacağını kabul eden Dora, bu görüşlere kulak vermenin ve ortak akılda birleşmenin önemini vurguladı.

“Deprem Yaraları Kolay Kapanmayacak”

Depremin etkilerinin uzun yıllar süreceğini belirten Dora, “Bu yara çok büyük. Bu yara kolay kapanmayacak. Unutuldu zannetmeyin, burada hala çok büyük bir depremde de halk var” dedi. Karakoç, meclis kürsüsünde ve basın açıklamalarında sürekli olarak Kahramanmaraş’ı anlattığını ve şehrin ihtiyaçlarını dile getirdiğini söyledi.

“Yeni Kahramanmaraş Hepimizin Eseri Olacak”

Toplantının sonunda, gazetecilere ve bölgedeki tüm çalışanlara teşekkür eden Dora, “Yeni Kahramanmaraş hepimizin eseri olacak. Yazdıklarınız ve çizdiklerinizin, altına gelen yorumların hepsini tek tek okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Bu şehre layık evlatlar olarak yaptığınız çalışmalar için ne kadar gurur duysak az” dedi.

Toplantıya MHP İl Başkanı Vahit Demiröz, Onikişubat İlçe Başkanı Ömer Emrah Satıcı, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Muhammed Paçacı katıldı.