Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Kahramanmaraş’ta

6 Şubat depremlerinde bölgeyi ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, ilk ziyaretini yine depremzedeleri ziyaret ederek başladı.
Kent esnafı ve vatandaşları ziyaret eden Erbakan, bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı

6 Şubat depremlerinde bölgeyi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Kahramanmaraş’ta
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Anadolu Buluşmaları programı kapsamında bugün Kahramanmaraş’ı ziyaret etti.
Kahramanmaraş’ta yaşanan asrın felaketi 6 Şubat depremlerinde bölgeyi ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, ilk ziyaretini yine depremzedeleri ziyaret ederek başladı.
Kent esnafı ve vatandaşları ziyaret eden Erbakan, bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Ziyaretler sonunda Yeniden Refah Partisi İl Teşkilatında vatandaşlara hitap eden Erbakan, şunları söyledi: “Toplantımızın hayırlı olmasını ve günümüzün hayırlı geçmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. İl Başkanımız, il teşkilatımızın değerli mensupları, bugün burada bizimle olan değerli basın mensuplarına, güvenlik güçlerimize ve Kahramanmaraşlılara teşekkür etmek istiyorum. Programlarımız boyunca ilgi ve teveccühlerini esirgemeyen Kahramanmaraşlılara da ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah bugün yaptığımız çalışmalar ve bundan sonra yapacağımız gayretli çalışmalar, Mart ayındaki yerel seçimlerde Kahramanmaraş Belediyesi’ne Yeniden Refah sancağını asmamıza vesile olur. Ayrıca, kalplerimizde kanayan yara haline gelen Gazze’yi gündeme almak gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Gazze’deki şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Dualarımızla Cenab-ı Allah’ın bu kardeşlerimizi selamete çıkarmasını ve kurtuluşa erdirmesini temenni ediyoruz.Bugün Kahramanmaraş halkının İslam kardeşliği ve ümmet bilincine sahip olduğunu gözlemledik. Bizim laftan anlamaz, yaptırımdan ve güçten anlar olduğumuzu biliyoruz. İsrail’in yetmiş beş yıllık tarihi, bu sözün ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Cenab-ı Allah dünyadaki su kaynaklarının yarıdan fazlasını Müslüman ülkelere vermiştir. Uranyumun yüzde kırkını Müslüman ülkelere vermiştir. Bu kaynaklar olmadan nükleer enerji üretmek mümkün değildir. Su kaynaklarının yarıdan fazlası, bor, toryum, altın, krom, gümüş, pırlanta gibi değerli madenler, doğal gazın yarıdan fazlası ve petrolün üçte ikisi Müslüman ülkelerde bulunmaktadır. Bu muazzam potansiyeli olan 57 Müslüman ülke, ürünlerini ve mallarını boykot etmesi durumunda, trilyon dolarlık firmalar ve şirketler ayakta duramazdı. Bu nedenle adım atmamız ve caydırıcı önlemler almamız gerekmektedir.”