SON DAKİKA
hava
Google News

Şehrül-Emin, Nedir? Şehrül – Emin Olmak Neyi Gerektirir

Son Güncelleme :

23 Kasım 2018 - 11:07

Şehrül-Emin, Nedir? Şehrül – Emin Olmak Neyi Gerektirir

Şehrül-Emin, Nedir? Şehrül – Emin Olmak Neyi Gerektirir

Şehrin emin kişisi, emin insan, Yani bu günkü manasıyla seçilmiş belediye başkanı, şehrin imarından, turizminden, çöpünden, suyundan, çevresinden ve o yerleşim yerinde yaşayanların refahından sorumlu kişi.

Adayların belli olmaya başladığı şu günlerde bu konuyla ilgili düşüncelerimi ifade etmek istedim

2019 yılının Mart ayında yerel seçimler var;

Peki, biz kimi seçeceğiz? Kime oyumuzu vereceğiz?

Kahramanmaraş’ın emin kişisi sayarak kimin omuzlarına ağır yükler yükleyeceğiz?

Bütün bunları göz önüne aldığımızda sandığın başına gidip oyumuzu atarken kriterimiz ne olacak, ne olmalı?

Kilosunu 2 liraya aldığımız domatesi manavda tek tek seçerken acaba ilçemizin, mahallemizin, köyümüzün geleceğini şekillendirecekleri seçerken neden bir domatese gösterdiğimiz özeni göstermiyoruz?

O da galiba biz halkın veya Kahramanmaraş siyasetinin ve bürokratların ayıbı.

Kriter dediğimizde bir belediye başkanı nasıl bir kişilikte olmalı konusuna girmek istemiyorum bu konuyu iyice sulandırdılar.

Dürüst ve ilkeli olmalı, toplumun her ferdi ile barışık olmalı, iyi bir aile reisi olmalı, işinde başarılı olmalı vs vs. bunları hepimiz biliyoruz zaten…

Asıl söylemek istediğim başka, halkın önüne, çıkarken bize ne söyleyecekler, “yıldızları, güneşi” vaat edip, seçildikten sonra “olmadı işte” diyerek çamura mı yatacaklar?

Ben seçildim artık, bundan sonrası kolay mantığının da önünü kesecek önlemleri alarak bu zihniyeti de çöpe atmanın zamanı gelmiştir artık Kahramanamraş hakettiği yerlere gelmeli.

Artık öyle örneklerle karşılaşıyoruz ki belediye başkanı asli görevinin dışında köydeki vatandaşında hayatını sosyalleştirmek, ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak için çeşitli çalışmalar içerisine giriyorlar, köyden mahalleye dönen yerlerde yaşayan vatandaşların  refah payını yükseltmeye çalışanlar da var.

Kısaca, seçildikleri takdirde yapacakları çalışmaları en ince detayına kadar bizlere anlatarak oyumuzu almak için bizi ikna etmelerini bekliyoruz!

Artık hısıma göre, partiye göre, ideolojiye göre bilmem neye göre oy vermenin de modası geçti.

Yeni moda planlara, projelere ve ekiplere rağbet etmektir.

Yine seçilmenin ikinci önemli kriteri ise ekiptir. Seçeceğimiz başkanın ekibi kimlerden oluşacak?

Başarı ekip işidir bunu bilmeyenimiz yok!

İstediğin kadar plan yap, en güzel projeleri getir gerçekleştirmek, yani başarılı olmak yine bir ekiple olur.

Ekibiniz; Devletine bağlı, namuslu,  çalışkan, dürüst, hemşerilerini ve memleketini seven, geçmişinde en ufak bir gölge olmayan, hiyerarşik yapıya saygılı, terbiyeli, haddini bilen, emanete hıyanet etmeyen insanlardan oluşmalıdır.

Meydanlara çıkarken seçmenin aklında zerre kadar şüphe bırakmayacak kişileri yanınıza almalı, şunlar başkan yardımcılarım, şunlar şu işlerden sorumlu meclis üyelerim diyebilmelisiniz.

Bizim bütün belediye başkan adaylarından beklentilerimiz bunlar, umarım adayların hepsi böyle bir yol izleyerek ortaya kalitesi yüksek bir tercih çıkmasına vesile olurlar. Hemşerilerim de bir öğünlük domatesi seçerken gösterdikleri özeni, kendilerini beş yıl daha yönetecekleri seçerken de gösterirler.

Esen kalın.

 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.